Museum v pohybu

Cobra400
 

Při sobotním odpoledni začaly velké přípravy na pražskou muzejní noc. Již po páté hodině se na nádvoří začali shromažďovat lidé plni očekávání, jak vypadá museum po zavírací době.

Klidné muzeum se s odchodem posledního návštěvníka mění v tajuplné místo a vše se pomalu dostává do pohybu a ne jinak se tomu stalo v Museu Kampa.

Instalace Veranda přetvořila prostor náplavky v multimediální prostředí. Senzory a kamery Velkého bratra nasměrované přímo na návštěvníky Muzejní noci proměnily místo ve videohru, kde každý kolemjdoucí, kolemsedící či kolemkoukající byl hráčem.řítomnost a pohyby se propojily s promítaným obrazem a reprodukovaným zvukem v jeden virtuální organismus Vltavy.

Autoři:

Pavel Čejka/Tomáš Vavříček + DJs: Sonority, Shala, Guga, Elio www.pavelcejka.net, www.vavricek.fx.cz, www, myspace.com/sonorityidm, www.myspace.com/djshala, www.myspace.com/tommyriu, www.myspace.com/louiselio

Současně s instalací to na podiu rozjela kapela Chaotic. www.chaotic.cz

Hned po nich všechny návštěvníky ohromila kapela Zrní. www. zrni.cz

a jako poslední se s návštěvníky rozloučila kapela Toneless toneless.justart.cz

Hada návštěvníků, jež sahala až do Parku Kampa též bavil Street art v podání mladých umělců: absurdita, ewok, shibasta, rour.

Nakonec se diváci mohli ohřát u fireshow a pobavit u žongléřských kousků.

Partneři, sponzoři a umělci: Tiskárna Polička, Zrní, Toneless, Chaotic

tiskarna poličkakjjzrni

Pořadatelé Pražské muzejní noci: Národní muzeum, Dopravní podnik hl.m. Prahy, a.s., Asociace muzeí a galerií ČR

nm.cz dpp cz-museums.czcz-museums.czHlavní navigace: