HISTORIE VÝSTAV:

2012 2011  2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Historie výstav 2007

Perem a tuší - Jiří Jun 

Výstava představí tvorbu chodovského autora, k jehož výrazovým prostředkům patří výtvarná řeč autonomní meditativní kresby.

16. března - 15. dubna 2007, Museum Kampa

The Light Exercises Series - Bernardí Roig

Retrospektivní výstava umělce pocházejícího z Malorky (1965), který s oblibou kombinuje instalace, plastiky, kresby a video. Projekt uspořádaný ve spolupráci se státní organizací SEACEX.

16. ledna - 4. března 2007, Museum Kampa, konírna

Walking on the Vltava - Julian Opie

Julian Opie patří mezi přední umělce současnosti a jeho tvorba je známá i daleko za hranicemi. Narodil se v roce 1958 a nyní žije i pracuje v Londýně. Studoval na umělecké škole Goldsmith College of Art a již krátce poté vystavoval svá díla v Lisson Gallery a ICA v Londýně, v Groninger Museum, Kunstverein Köln a Fondation Cartier pour l’art contemporain, to vše během pouhých tří let. Jeho umělecká díla jsou k vidění v nejvýznamnějších sbírkách a muzeích po celém světě, včetně The Tate Modern a The National Portrait Gallery v Londýně, MOMA v New Yorku, MOMAT v Tokiu i ve Stedelijku v Amsterdamu. Umělecká tvorba Juliana Opieho představuje nový přístup k obrazům a formám, jenž reaguje na současný svět pomocí nových materiálů a médií.

26. dubna - 24. června 2007, Museum Kampa
ČEZ, a.s. ČESKÝ TELECOM, a.s. MERO ČR, a. s. Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. Eurotel Praha, spol. s.r.o. Magazín Prague Leaders Pražská paroplavební společnost a. s. Agentura Easy Prague

Fotografie z 60. let - Eva Fuková

Museum Kampa pořádá výstavu fotografií Evy Fukové k osmdesátým narozeninám umělkyně, připadajícím na 5. května. Jedná se o komorní ohlédnutí fotografky za tvorbou z let 60.

4. května - 26. srpna 2007, Museum Kampa

František Kupka - Piet Mondrian

Společná výstava děl dvou velikánů jakými jsou František Kupka a Piet Mondrian umožní, aby si každý utvořil či doplnil názor na vývoj abstraktního umění. Do Musea Kampa bude zapůjčen soubor Mondrianových obrazů Gemeentemusea v Haagu a z některých významných zahraničních muzeí. Výstava se uskuteční v části Schulzova křídla Sovových mlýnů.

Prodloužení otevírací doby Musea Kampa ve dnech 28. a 29. července 2007
Vážení návštěvníci,
společná výstava zakladatelů moderního umění Františka Kupky a Pieta Mondriana se pomalu chýlí ke konci.
Naposledy budou moci návštěvníci spatřit jejich díla v Museu Kampa tuto neděli 29. 7. 2007.
Museum Kampa se v posledních dnech této výstavy rozhodlo kvůli mimořádnému zájmu návštěvníků prodloužit sobotní a nedělní otevírací dobu této výstavy až do 20 hodin.

17. května - 29. července 2007, Museum Kampa

Andy Warhol - Disaster relics: Selected prints

Museum Kampa-Nadace Jana a Medy Mládkových připravilo ve spolupráci s Andy Warhol Museum v Pittsburghu výstavu s názvem „Disaster relics: Selected prints“, na které jsou prezentovány Warholovy tisky týkající se tématu katastrofy. Mnohé z těchto prací patří do série, jež byla vytvořena na počátku šedesátých let a reflektují Warholovo zaujetí smrtí a stejně tak jeho posedlostí „patnácti minutami slávy“. Některé z těchto prací dokumentují život slavných jako například portrét Jackie Kennedyové těsně před a těsně po atentátu na Kennedyho. Ostatní zaznamenávají život běžných lidí, jako například tisky inspirované rasovými nepokoji v Alabamě nebo automobilovými nehodami.

Doprovodný program:

Komentovaná prohlídka k výstavě Andy Warhol
Lektor: Markéta Stará
Jazyk prohlídky: anglicky
Datum: 18. 9. 2007 v 17 hod.
Cena: Zdarma k platné vstupence

19. července - 21. října 2007, Museum Kampa

Mokré kreslení - Daisy Mrázková

Daisy Mrázková patří k zajímavým osobnostem známé skupiny UB 12 a vůbec celé generace nastupující koncem padesátých let. Její volná tvorba dosud nebyla plně doceněna, ale přirozeně se vyvíjí od konce padesátých let. Zasahuje do oblasti malby, v níž ve svých abstraktních kompozicích překrývá a zase smývá mnoho vrstev, než dojde ke konečnému řešení. Její důležitou součástí je také kresba, která se vždy rozvíjí v širších souborech, v nichž se uplatňuje některá z autorčiných experimentálních metod. Někdy používá perokresbu, v níž vychází z takřka automatického pohybu ruky. Tentokrát se představuje pozoruhodnou kolekcí kreseb vytvářených rozpustnými pastelkami, jejichž svazky kreslí do mokrého papíru. Této své metodě říká umělkyně „mokré kreslení“. Jde o sérii drobných studií, které se dělí do několika menších cyklů. Lze v nich sledovat, čeho lze v systematickém hledání zvolenou metodou dosáhnout.

5. prosince - 24. února 2008, Museum Kampa

3x - Theodor Pištěk

Theodor Pištěk, který patří k našim nejvýraznějším osobnostem v oblasti malby a instalace, připravil pro Museum Kampa rozsáhlejší projekt, ve kterém se v prostoru konírny postupně představily nejdůležitější oblasti jeho volné tvorby. Po vernisáži, která uvedla celou akci, se pak přibližně po měsíci střídaly jednotlivé instalace. První díl se zaměřil na malbu, tentokrát na až hyperrealisticky ztvárněné figurální scény, které ve své někdy až surreálné imaginaci vystihují absurditu dnešní doby se všemi jejími klady i zápory. Druhá část obsahovala obrazy, ve kterých se umělec od sedmdesátých let zabývá tématem prostoru. Do této kolekce se promítá jeho zájem o prostorové vztahy, které malíř vyjadřuje tím nejúspornějším způsobem. Následovala část třetí, která se soustředila na autorovy sugestivní instalace, v nichž Pištěk reaguje velmi přesvědčivě na životní styl charakteristický pro druhou polovinu 20. století s jeho spěchem, přemírou informací, povrchností i bezohledností. Při vernisáži byly prezentována výpravná monografie o umělcově celoživotním díle.

Termíny výstav:
Díl 1: 23. října - 5. listopadu 2007
Díl 2: 9. listopadu - 25. listopadu 2007
Díl 3: 29. listopadu - 21. ledna 2008

23. října - 27. ledna 2008, Museum Kampa

Bod-Linie-Vesmír - Frank Malina

Museum Kampa a CIANT (International Centre for Art and New Technologies) připravili výstavu Franka Maliny, jednoho z významných průkopníků poválečného experimentálního umění, který se v Praze poprvé představuje rozsáhlým souborem světelných obrazů.

8. listopadu 2007 - 7. ledna 2008, Museum Kampa

Čtverečky - Jiří Mrázek

Jiří Mrázek se v Museu Kampa představoval kolekcí obrazů drobnějších formátů z posledních let, ve kterých zkoumá vztahy mezi barevnými tóny.

11. října - 2. prosince 2007, Museum KampaHlavní navigace: